Svatby

Čím dřív, tím líp. Některé termíny mám rezervované i rok dopředu.

Jednotlivé balíčky slouží pouze jako orientační nabídka pro vaši představu. Jakékoliv změně se nebráním a vždy se snažím vyjít vstříc vašim požadavkům.

Sejdeme se na nějakém pěkném místě, projdeme se, nafotíme pár portrétů, které pak krásně doplní svatební album. Někdy se fotografie z předsvatebního focení používají i do svatebních novin. Zároveň si vyzkoušíte portrétní focení a během svatebního dne nám to už půjde samo 🙂

U svatebních balíčků vždy uvádím minimální množství fotografií, které dostanete. Každá svatba je malinko jiná a jinak dynamická. Může se proto stát, že můžete dostat i fotografií více. Ty se pak už nijak nedoplácejí.

Tento úkol si beru na sebe, ode mě získáte již upravený výběr dle velikosti vašeho svatebního balíčku.

Do tří dnů po svatbě vám pošlu prvních pár fotek, takovou malou ochutnávku. Ostatní fotografie ode mě dostanete vždy do 6-8 týdnů.

Fotografie dostanete v krásné dřevěné krabičce s motivem, která obsahuje flashdisk a 25 vyvolaných fotografií.

Zatím se mi to ještě nestalo, ale nikdy nemůžu vědět. V případě, ze se tak stane, pokusím se za sebe najít plnohodnotnou náhradu a novomanželům dám možnost vybrat si fotografa, který je zaujme.

Ano, velmi ráda. Fotila jsem mnoho různých svateb a mohu vám poradit se sestavením harmonogramu a dalšími otázkami ohledně průběhu svatby. Také vám mohu pomoci vybrat kameramana, DJ, kosmetičku a mnoho dalších potřebných k vašemu dni.

Ano, ale samozřejmě jen s vaším souhlasem, protože stejně tak jako teď vám, tak i dalším párům se zájmem o svatbu to napomáhá při výběru svatebního fotografa.

Ostatní

Když si nevíte rady, zvolte základní barvy, jako jsou černá a bílá. Stejně tak dobře poslouží šedá, béžová i světle hnědá. Tyto barvy se dají snadno sladit a vypadají dobře v podstatě na každém z vás. Když si nejste jisti výběrem kalhot, obyčejné rifle mohou být vhodnou volbou, pokud k nim doladíte zbytek oblečení. Příjemné barvy jsou i světle pastelové (světle modrá/zelená/žlutá, starorůžová apod.). Poslední dobou jsou hodně v módě a můžete je vidět na spoustě fotografií, třeba na Pinterestu. Při focení v exteriéru je dobré přizpůsobit se také ročnímu období. Na podzim můžete volit barvy sytější, jako je červená, hnědá, žlutá apod.

Při skupinovém focení je vhodné, abyste se barevně sladili. Pokud si jeden z vás oblékne například červenou mikinu, bude to na fotografii působit rušivým dojmem. Spoustu fotek dělám i do černobílé varianty. V tom případě si s barvou nedělejte velkou hlavu.

Hlavně prosím nebrat oblečení, na kterém jsou různé nápisy, výrazné vzory nebo obrázky. Velmi to odvádí pozornost od hlavního objektu fotografování, kterým jste vy sami. Pravidlo jednoduchosti platí univerzálně pro všechny kategorie fotografování.

Nakonec rada na závěr. Zvolte typ oblečení hlavně takový, abyste se v něm cítili pohodlně a focení si užili!

Věřte mi, že tohle slýchávám docela často, ale focení je opravdu hrozně jednoduchá věc. Platí pro ni podle mě jenom jedno pravidlo – vy se musíte cítit dobře. Jakmile vás někdo bude formovat do pro vás nepřirozených pozic, nikdy se nemůžete cítit pohodlně, a proto ani fotka nemůže nikdy fungovat. Mě práce s lidmi baví a nejvíc právě přirozenost, takže se toho vůbec nemusíte bát.

Jasně. Pro mnohé lidi jsem v podstatě rodinnou fotografkou 🙂

Obvykle pracuji hlavně s kontrastem, jasem a barevnou tonalitou. Záleží mi na tom, aby byly fotky přirozené. Retušuji pouze nezbytné. Základem je udělat kvalitní fotku přímo na místě.

Po foceni vám do tří dnů zasílám odkaz na náhledovou galerii a v té si sami vyberete. Mohu také vybrat za vás deset nejlepších fotek, je to vždy dle domluvy.